Cultură

NEWS ALERT Vezi care sunt cei mai bogaţi clujeni

Revista Capital a publicat luni dimineaţă Top 300 al celor mai bogaţi români.
  • Ştefan Vuza conduce în continuare topul celor mai bogaţi clujeni

    Ştefan Vuza conduce în continuare topul celor mai bogaţi clujeni

  • Horia Ciorcilă este în continuare unul din cei mai bogaţi clujeni

    Horia Ciorcilă este în continuare unul din cei mai bogaţi clujeni

  • Ioan Tecar este pe podiumul clujenilor cu cele mai mari averi. Foto: http://sociologyofrichness.wordpress.com

    Ioan Tecar este pe podiumul clujenilor cu cele mai mari averi. Foto: http://sociologyofrichness.wordpress.com

Publicitate

Conform Top 300 Capital cel mai bogat clujean este în continuare Ştefan Vuza, care se află pe locul 58 în topul naţional, cu o avere estimată la 85-90 mil. euro, provenită din industrie şi piaţa de capital.

Ceilalţi clujeni din top sunt: Horia Ciorcilă, Ioan Tecar, Arpad Paszkany, Simion şi Teofil Mureşan, Valentin Nicola, Sorin Ghiţe, Familia Silaghi, Dorel Goia, Ştefan Gadola, Peter Pal, Ioan Socea, Silvia şi Zsolt Fodor, Bela Urasi, Familia Cristea, Marcel Borodi, Nicolae Dan Pop Baldi, Marius Ştef şi Ioan Moldovan.

Marius Ştef, care controlează împreună cu Cosmin Pavel Agressione Group şi Ion Moldovan, patronul companiilor Agro-Invest şi Combis din industria cărnii nu au fost anul trecut în top. Marius Ştef este acum pe locul 295, iar Ion Moldovan pe 298.

Detalii despre locul pe care îl ocupă clujenii în top, cuantumul averii estimate a fiecăruia şi domeniul în care au realizat-o citiţi pe provincianews.ro.

 

 

Publicitate

Comentarii

Ciorcila

thumb down thumb up
luni, 29 octombrie 2012, 12:14
de Cristian

Nu inteleg de ce il tot bagati in seama pe Vuza.El nu e clujean,ci moldovean din Piatra Neamt.N-are nicio treaba cu Clujul decat ca sta cu chirie prin urbe.Plus ca nimeni nu stie cum si-a facut banii si daca suma cu care e creditat este adevarata...Numai "serviciile" care l-au creat stiu !
raspunde

nici

thumb down thumb up
luni, 29 octombrie 2012, 12:23
de azc

pe acelasi rationament, nici Paszkany nu e clujean
raspunde

e de la tara, au dintr-un judet cu prezenta buna la referendum?

thumb down thumb up
luni, 29 octombrie 2012, 16:33
de Adrian

Aha. Si de unde-i Pascany? Din Bechet? Din Cocorasti? Din Puchenii-Mosneni?
raspunde

Locatie

thumb down thumb up
luni, 29 octombrie 2012, 16:48
de Ionescu

Sfântu Gheorghe, jud. Covasna.
raspunde

Paszkany e Clujean

thumb down thumb up
luni, 29 octombrie 2012, 19:59
de zeus

Paszkany e Clujean. Mama lui Paszkany, care e Clujean ca si sotul ei, s-a dus la Sfintu Gheorghe doar pentru ca acolo cunostea medicul, cu care a avut relatii bune.
raspunde

"copy + paste"... fără logică

thumb down thumb up
luni, 29 octombrie 2012, 13:50
de platitor de taxe

Oare sunt scăzute si datoriile către bănci?.... Că... hârtia suporta orice ... dar măcar să nu dezinformăm
raspunde

veneticii

thumb down thumb up
luni, 29 octombrie 2012, 18:38
de yo

au venit la cluj sa fure in oraselele lor cheatra si sf.gheorghe nu aveau loc de furat de pinalty si atyla.v
raspunde

vrem dreptate !!! ... :-

thumb down thumb up
luni, 29 octombrie 2012, 20:39
de milionar in cultura generala

Gadola este clujean! Dar e pe mana cu jegul de Paszcany... din pacate.. Gadola ar fi fost primit frumos la "U" mai ales ca fiul sau tine mai mult cu "U"... dar fie... majoritatea banilor acestor personaje din top 300 sunt facuti fraudulos si sa nu vorbim de miliardarii care nu apar in top 300... aia chiar au miliarde nu gluma :)... top 300 e o porcarie imensa! nu are nici un gram de adevar ... dinu patriciu si-a amortizat deja cateva miliarde prin bancile din honolulu sa stie unde sa fuga in cazul in care va fi anchetat urat... va parasi cei 800.000E si va pleca dupa cele 3-4 miliarde ascunse ;) mizerabilii dracului au furat tara si atat!
raspunde

sugestie pentru toți bogații

thumb down thumb up
marţi, 30 octombrie 2012, 09:20
de luci

AR FI BINE SĂ CONȘTIENTIZEZE FAPTUL CĂ marea avere NU-I FOLOSEȘTE DOAR DACĂ DE ea beneficiază și cei fără avere. DUMNEZEU ia dat șansa să o AIBA dar sigur trebuie să dea ȘANSA de a se folosi de ea și ALȚII.. Sugerez să treacă pe linia -II-a și să -invețe și pe alții să-l urmeze ,cu condiția de a munci cinstit.
raspunde