Politica

ANCHETA ziuadecj.ro: Politicianul anului 2010 la Cluj

Te invităm să îl alegi pe cel mai popular om politic al Clujului.

2010 a fost un an plin pentru politicienii clujeni, majoritatea dintre ei trecând prin focul unor alegeri interne. A fost și un an în care au luptat de o parte dau de alta a baricadei constituite de măsurile de austeritate fără precedent luate de Guvernul României.

Te-a impresionat prin abilitate, prin discurs, prin onestitate, prin aplecarea către problemele comunității? Votează-l pe politicianul tău clujean preferat în ancheta realizată de ziuadecj.ro. Haide să desemnăm împreună politicianul clujean al anului 2010.

Ancheta rămâne deschisă numai până astăzi, la ora 16.00
.


Publicitate

Comentarii

o barat

thumb down thumb up
miercuri, 29 decembrie 2010, 15:17
de fff

nici unul, multumim!
raspunde

boc?

thumb down thumb up
miercuri, 29 decembrie 2010, 17:24
de omucu

boc de ce nu e in sondaj ca tot clujean e, chiar daca ne face de rusine prin alte parti
raspunde

Campion la chiul in Parlament, eventual

thumb down thumb up
miercuri, 29 decembrie 2010, 17:33
de Tz

Dupa cum ziceam campion la chiul in Parlament, eventual, iar daca in opinia multora a fi din opozitie inseamna ca esti fruntas si politicianul anului, vreu sa-i intreb pe stimabilii preopinenti ce a facut asta pentru Cluj, orasul si judetul de e asa mare politician....ah, era sa uit "a incetat sa mai fabrice suc din mere acre, merele sau sucul", da merge cu celalat fac un bun tandem unul cu cidrul (vin/otet de mere) , iar celalalt cu cazanele de tzuica, buni fruntasi din opozitie nu am ce zice.
raspunde

Vad ca sunteti "pretini" cu Nicoara & Co

thumb down thumb up
miercuri, 29 decembrie 2010, 18:38
de Neobositu' SRL.ro

Dupa cum ziceam campion la chiul in Parlament, eventual, iar daca in opinia multora a fi din opozitie inseamna ca esti fruntas si politicianul anului, vreu sa-i intreb pe stimabilii preopinenti ce a facut asta pentru Cluj, orasul si judetul de e asa mare politician....ah, era sa uit "a incetat sa mai fabrice suc din mere acre, merele sau sucul", da merge cu celalat fac un bun tandem unul cu cidrul (vin/otet de mere) , iar celalalt cu cazanele de tzuica, buni fruntasi din opozitie nu am ce zice. Sa vedem care obosete primu'
raspunde

Unde e Lulu?

thumb down thumb up
miercuri, 29 decembrie 2010, 20:52
de bombonel

As fi votat si eu, dar Lulu nu e pe lista.
raspunde

da' chiar

thumb down thumb up
miercuri, 29 decembrie 2010, 21:32
de a

cu pruncutzu va e rusine? de ce nu il puneti pe lista? daca mai rezista mult pa functie o sa imi crape obrazu de rusine ca sunt din cluj. cam ca pe vremea lu stoica. in rest SARBATORI FERICITE. PS eu l-am votat pe tise tocmai pentru ca misca in front la pedeleu si nu se imbata cu apa rece. vorba lu jeneralu oprea, SA FIE CLAR!!!
raspunde

E de la PD-L

thumb down thumb up
miercuri, 29 decembrie 2010, 23:45
de pacifistul

Politicianul anului 2010 la Cluj e de la PDL, indubital, singurul partid care a avut curajul sa reformeze statul roman si sa-si asume niste masuri anticriza. Pentru ce a facut pentru Cluj in 2010 premiul il merita in primul primarul Sorin Apostu.
raspunde

coruptia

thumb down thumb up
marţi, 31 ianuarie 2012, 18:45
de fox

premiul 1 pentru coruptir?... excelent!
raspunde

* Subiect:

thumb down thumb up
joi, 30 decembrie 2010, 10:43
de Gabriel

L-ati omis pe Vasile Soporan!
raspunde

yeah right

thumb down thumb up
joi, 30 decembrie 2010, 10:49
de Remus

Sugacii portocalii voteaza in draci. votati baieti, votati cat mai puteti ca in 2012 rezultatul o sa va trezeasca !
raspunde

...

thumb down thumb up
joi, 30 decembrie 2010, 11:06
de anonim

dupa parerea mea nici unul,dancu si rus nu sunt politicieniiiiii foarte prost facut. si alesi ceui care trebuie votati...
raspunde

FAPTELE VORBESC

thumb down thumb up
joi, 30 decembrie 2010, 12:41
de MATEI

PERMISE AUTO ,INMATRICULARI,CAZIERE ZURIDICE, STADION , DRUMURI JUDETENE ,AEROPORT ,APA CANAL ,RAMPA ECOLOGICA ETC. UN TANAR CARE MA FACE SA SPER LA UN VIITOR MAI BUN . NUMAI TISE.
raspunde

MOLDOVENI

thumb down thumb up
joi, 30 decembrie 2010, 15:12
de DE SYSSY

ARDELENI DESTEPTATIVA FITI DEMNI SI NU VA LASATI CONDUSI DE MOLDOVENI CEI MAI DUBIOSI INDIVIZI
raspunde

* Subiect:

thumb down thumb up
joi, 30 decembrie 2010, 20:14
de Fl. Pop

Pt. Remus de la 10,49: Nu am votat si nu sunt fan PDL-ei (am votat si am fost fan PNT, dar se pare ca s-a ales praful de crezul mutora ca mine, asta, asa in paranteza) dar nu vad alt politician care sa si faca ce zice si care sa si miste in front, nu sa linga sandalele lui Buda, Apostu, Boc, etc, decat acest tanar presedinte de la Cosiliul Cluj, Tise Alin. La mutli ani si se ne dea Bunul Dumnezeu un an nou mai bun!
raspunde

mai bombonel

thumb down thumb up
joi, 30 decembrie 2010, 23:16
de a

nu stiu daca ai vrut sa fii spiritual, dar ai facut o mare gafa. Lulu a murit, Dumnezeu sa-l odihneasca in pace! a fost un OM cu O mare. si acum imi amintesc ca eram la Republica la filmul Alien I. spre final mare tensiune mare, Sigourney Weaver se dezbraca pentru a intra intr-o capsula criogenica. liniste mormantala, ne kkm toti pe noi de frica. ajunge Sigourney la neglije si atunci si Lulu pac cu o replica beton, ceva sexist desigur!!! evident ca s-a cutremurat sala de ras, parca era comedie cu Stan si Bran. ma indoiesc ca, desi era bezna, cineva nu a stiut a cui era vocea. plus atatea multe amintiri. bref a fost un om pe care multi clujeni si-l amintesc si de care erau chiar mandri. e pacat sa il luam in deradere. poate nu a fost intentia ta. PS Oare nu s-a scris macar o carte despre el???
raspunde

Puscas, un mare cistig pentru identitatea Romaniei

thumb down thumb up
vineri, 31 decembrie 2010, 01:38
de liviu mihai

De departe, meritul de a primi distinctia de politicianul anului 2010la cluj ii revine lui Vasile Puscas. A fost si va ramine acelasi om vertical, cu simtire romaneasca si interes al poporului pe care-l slujeste mai presus de interesul personal. Cit despre senzatia ca Tise ar fi un bun politician, resursele alocate de la buget in defavoarea altora i-au adus ceva voturi in plus, in rest, vrajeala portocalie.
raspunde

@Fl. Pop

thumb down thumb up
vineri, 31 decembrie 2010, 11:29
de Remus

Iubesc tradarea dar nu-i iubesc pe tradatori spunel Cezar. Tise a ajuns la Consiliu Judetean datorita lui Boc, Buda, Moisin si chiar si Apostu. Nu se poate rupe una de alta. Daca aia sunt jeguri atunci si Tise e ca ei. Nu poti sa te amesteci cu porcii si sa fii neprihanit. Oricum nu o sa se aleaga nici praful de PDL, vor fi doar o trista amintire. Dancu rules !!!
raspunde

!!!

thumb down thumb up
vineri, 31 decembrie 2010, 14:20
de a

nu mi-a aparut comentariul, asa ca o sa reiau pe scurt: bombonele vezi ca Lulu a murit, Dumnezeu sa-l odihneasca. mai ales in contextul in care se vorbeste de politica/politicieni e o impietate sa il amintesti. singurul lucru de care imi pare bine e ca nu l-ai uitat
raspunde

proxy

thumb down thumb up
sâmbătă, 1 ianuarie 2011, 15:04
de proxy ?

voteaza america in dracu pentru Tise ? :) sau e cumva un simply proxy...ori un reset al modemului de pe rds :D
raspunde

* Subiect:

thumb down thumb up
duminică, 2 ianuarie 2011, 10:20
de cornel

Astia sunt politicieni? Mi-e rusine sa aleg intre Tise, Buda si Apostu. S-au chivernisit cu apartamente in Viena, palate pentru sotii notar si altele care o sa iasa la iveala in 2012. Realizarile lor s-au facut cu niste comisioane de 50%. Reprezinta Apostu pe ardeleni? Nu. Ati uitat de stilpul onoarei si al credibilitatii clujene care este Marga? Aveti ocazia ca in 2012 sa va treziti si sa votati oamenii de valoare ai Clujului. Daca si in 2012 vom face aceeasi greseala atunci ne meritam soarta.
raspunde

onoarea are o sotie....

thumb down thumb up
luni, 3 ianuarie 2011, 09:23
de Amalia

inainte de a vorbi despre stalpul onoarei, Andrei Marga, documenteaza-te despre afacerile neveste-sii la Centrul Lingua. Uite ce de bani a facut "onoarea" anul trecut in vreme ce romanii de rand mor de foame (http://gazetino.wordpress.com/2010/12/13/un-sef-la-ubb-cistiga-30-de-ori-mai-mult-ca-un-asistent-raporturi-feudale-intr-o-institutie-care-pregateste-elite/ si aici http://rahoveanu.wordpress.com/2010/11/18/®-veniturile-nesimtite-si-banii-de-seminte/). Si vezi cam ce se intampla la UBB cu banii studentilor...
raspunde

* Subiect:

thumb down thumb up
duminică, 2 ianuarie 2011, 10:20
de cornel

Astia sunt politicieni? Mi-e rusine sa aleg intre Tise, Buda si Apostu. S-au chivernisit cu apartamente in Viena, palate pentru sotii notar si altele care o sa iasa la iveala in 2012. Realizarile lor s-au facut cu niste comisioane de 50%. Reprezinta Apostu pe ardeleni? Nu. Ati uitat de stilpul onoarei si al credibilitatii clujene care este Marga? Aveti ocazia ca in 2012 sa va treziti si sa votati oamenii de valoare ai Clujului. Daca si in 2012 vom face aceeasi greseala atunci ne meritam soarta.
raspunde

Frustratul proxy

thumb down thumb up
duminică, 2 ianuarie 2011, 12:37
de Georgy

Sau cumva ti se pare tie ca ar fi mai normal sa primeasca moldoveanul fifty-fifty voturi in Cluj? Cand nu iese cum vreti voi, cei din Primarie, imediat aruncati cu mizerii. Tineti-l in brate ca doar voi veti ramane cu el. Voi si Paskany.
raspunde

vot incorect

thumb down thumb up
luni, 3 ianuarie 2011, 10:57
de popescu

avand in vedere ca de pe un calculator se poate vota de oricate ori, votul nu este relevant. daca stau acum 2 ore si votez o anumita persoana va trece in frunte!!!!!!!!!!!!!! corect era ca de pe un IP sa se poata vota maxim o data! In rest, La Multi Ani Ziua de Cluj!!
raspunde