Sport

Echipa de fotbal a UBB, campioană naţională la fotbal GALERIE FOTO

Echipa de fotbal a Universităţii Babeş-Bolyai a câştigat vineri, pe Cluj Arena, finala Campionatului Naţional Universitar de Fotbal 2016.
citeste articol
comentarii: 1

comentarii: 0

Campion mondial, la Cluj

Mark Selby a câştigat duminică noaptea Campionatul Mondial de Snooker şi este unul dintre capetele de afiş ale Snooker Titans Trophy Cluj, care va avea loc în 18-19 iunie, la Sala Polivalentă.

Halep s-a calificat în optimi la Madrid Open

Simona Halep a câştigat fără emoţii meciul cu sportiva din Italia, Karin Knapp în două seturi, 6-1, 6-1 şi va juca în meciul următor cu învingătoarea dintre Timea Bacsinszky, a 10-a favorită a turneului de la Madrid şi sportiva din Rusia, Ekaterina Makarova, locul 30 WTA.