P ANUNT PUBLICITAR ​​REGIA NAŢIONALĂ A PĂDURILOR – ROMSILVA

ANUNT PUBLICITAR ​​REGIA NAŢIONALĂ A PĂDURILOR – ROMSILVA

In vederea informarii populatiei, referitor la posibilitatile de achizitionare a lemnului  pentru foc , necesar incalzirii locuintelor, in sezonul rece, va aducem la cunpostinta ca Directia Silvica Cluj, in conformitate cu prevederile Legii 46/200/, codul Silvic, Art.59, cu modificarile si completarile ulterioare, ofera spre vanzare lemn de foc pentru incalzirea locuintelor prin urmatoarele subunitati:

Belis - 1350 (Volum estimate de lemn de foc pentru incalzirea locuintei ce urmeaza a fi oferit spre valorificare in perioada noiembrie-decembrie 2018), Belis, str principala, nr.5, 0264334110, fax 0264891904, belis@cluj.rosilva.ro

Cluj -600,  Cluj, Str. Bartok Bela, nr.27, 0264420912, fax 0264420401, cluj@cluj.rosilva.ro

Dej - 1350, Dejstr. Nicolae Iorga, nr.5, 0264212575, fax 0264206275, dej@cluj.rosilva.ro

Gherla - 800, Gherla, str. Gelu, nr.62A, 0264241686, fax 0264241091, gherla@cluj.rosilva.ro

Gilau - 100, Gilau, str. Priuncipala, nr.178, 0264371650, fax 0264371650, gilau@cluj.rosilva.ro

Huedin - 150, Huedin .str.Gh Doja, nr.7, 0264351888, fax 0264354204, huedin@cluj.rosilva.ro

Somesul Rece - 1100, Gilau, str. Priuncipala, nr.178, 0264371649, fax 0264371649, srece@cluj.rosilva.ro

Turda - 350, Turda, str. G. Cosbuc, nr., 0264316278, fax 0364311388, turda@cluj.rosilva.ro

 

Preturile variaza intre  210 lei/mc 290  si lei/mc cu T.V.A , in functie de specie, sortiment si conditia de livrare( fasonat la cioata, drum auto forestier sau depozit) si sunt afisate  pe site-ul Directiei Silvice Cluj, cluj.rosilva.ro, precum si la sediile primariilor, ocoalelor si cantoanelor silvice.  Persoanele interesate pot depune cereri la ocolul silvic sau primarie. Mentionam ca Directia Silvica Cluj valorifica si lemn despicat si paletizat( sectionat la 33 cm), diversespecii.

 

Loading...
Etichete
Comenteaza