Campionatul Mondial 2018. Programul meciurilor și transmisiunilor

Campionatul Mondial 2018. Programul meciurilor și transmisiunilor

Runda optimilor de finală va avea loc între 30 iunie și 3 iulie, faza sferturilor se va desfășura în perioada 6-7 iulie, iar meciurile din semifinale se vor juca pe 10 și 11 iulie. Finala mică a turneului este programată pe 14 iulie, cu o zi înaintea finalei de la Moscova.

Programul meciurilor și transmisiunilor de la CM de fotbal Rusia 2018:

Grupa A:
14 iunie, ora 17:00 - Rusia - Arabia Saudită (Moscova, Lujniki)  5-0
15 iunie, ora 14:00 - Egipt - Uruguay (Ekaterinburg) TVR 1, TVR HD
19 iunie, ora 20:00 - Rusia - Egipt (Sankt Petersburg)   TVR 1, TVR HD
20 iunie, ora 17:00 - Uruguay - Arabia Saudită (Rostov-pe-Don) TVR 1, TVR HD
25 iunie, ora 16:00 - Uruguay - Rusia (Samara) TVR 1, TVR HD
25 iunie, ora 16:00 - Arabia Saudită - Egipt (Volgograd) TVR 2


Grupa B:
15 iunie, ora 17:00 - Maroc - Iran (Sankt Petersburg) TVR 1, TVR HD
15 iunie, ora 20:00 - Portugalia - Spania (Soci) TVR 1, TVR HD
20 iunie, ora 14:00 - Portugalia - Maroc (Moscova, Lujniki) TVR 1, TVR HD
20 iunie, ora 20:00 - Iran - Spania (Kazan) TVR 1, TVR HD
25 iunie, ora 19:00 - Spania - Maroc (Kalinigrad) TVR 1, TVR HD
25 iunie, ora 19:00 - Iran - Portugalia (Saransk) TVR 2


Grupa C:
16 iunie, ora 12:00 - Franța - Australia (Kazan) TVR 1, TVR HD
16 iunie, ora 18:00 - Peru - Danemarca (Saransk) TVR 1, TVR HD
21 iunie, ora 14:00 - Franța - Peru (Ekaterinburg)  TVR 1, TVR HD
21 iunie, ora 17:00 - Danemarca - Australia (Samara) TVR 1, TVR HD
26 iunie, ora 16:00 - Danemarca - Franța (Moscova, Lujniki) TVR 1, TVR HD
26 iunie, ora 16:00 - Australia - Peru (Soci) TVR 2


Grupa D:
16 iunie, ora 15:00 - Argentina - Islanda (Moscova, Spartak) TVR 1, TVR HD
16 iunie, ora 21:00 - Croația - Nigeria (Kalinigrad) TVR 1, TVR HD
21 iunie, ora 20:00 - Argentina - Croația (Novgorod) TVR 1, TVR HD
22 iunie, ora 17:00 - Nigeria - Islanda (Volgograd) TVR 1, TVR HD
26 iunie, ora 20:00 - Islanda - Croația (Rostov) TVR 1, TVR HD
26 iunie, ora 20:00 - Nigeria - Argentina (Sankt Petersburg) TVR 2


Grupa E:
17 iunie, ora 14:00 - Costa Rica - Serbia (Samara) TVR 1, TVR HD
17 iunie, ora 20:00 - Brazilia - Elveția (Rostov)  TVR 1, TVR HD                              
22 iunie, ora 14:00 - Brazilia - Costa Rica (Sankt Petersburg) TVR 1, TVR HD
22 iunie, ora 20:00 - Serbia - Elveția (Kalinigrad) TVR 1, TVR HD
27 iunie, ora 20:00 - Serbia - Brazilia (Moscova, Spartak) TVR 1, TVR HD
27 iunie, ora 20:00 - Elveția - Costa Rica (Novgorod) TVR 2


Grupa F:
17 iunie, ora 17:00 - Germania - Mexic (Moscova, Lujniki)  TVR 1, TVR HD   
18 iunie, ora 14:00 - Suedia - Coreea de Sud (Novgorod) TVR 1, TVR HD
23 iunie, ora 17:00 - Germania - Suedia (Soci) TVR 1, TVR HD
23 iunie, ora 20:00 - Coreea de Sud - Mexic (Rostov) TVR 1, TVR HD
27 iunie, ora 16:00 - Mexic - Suedia (Ekaterinburg) TVR 2
27 iunie, ora 16:00 - Coreea de Sud - Germania (Kazan) TVR 1, TVR HD


Grupa G:
18 iunie, ora 17:00 - Belgia - Panama (Soci) TVR 1, TVR HD
18 iunie, ora 20:00 - Tunisia - Anglia (Volgograd) TVR 1, TVR HD
23 iunie, ora 14:00 - Belgia - Tunisia (Moscova, Spartak) TVR 1, TVR HD
24 iunie, ora 14:00 - Anglia - Panama (Novgorod) TVR 1, TVR HD
28 iunie, ora 20:00 - Anglia - Belgia (Kalinigrad) TVR 1, TVR HD
28 iunie, ora 20:00 - Panama - Tunisia (Saransk) TVR 2


Grupa H:
19 iunie, ora 14:00 - Polonia - Senegal (Moscova, Spartak)  TVR 1, TVR HD
19 iunie, ora 17:00 - Columbia - Japonia (Saransk) TVR 1, TVR HD
24 iunie, ora 17:00 - Japonia - Senegal (Ekaterinburg) TVR 1, TVR HD
24 iunie, ora 20:00 - Polonia - Columbia (Kazan) TVR 1, TVR HD
28 iunie, ora 16:00 - Senegal - Columbia (Volgograd) TVR 2
28 iunie, ora 16:00 - Japonia - Polonia (Samara) TVR 1, TVR HD


Optimi de finală:
30 iunie, ora 16:00 - locul 1 grupa C - locul 2 grupa D (Kazan) TVR 1, TVR HD
30 iunie, ora 20:00 - locul 1 grupa A - locul 2 grupa B (Soci) TVR 1, TVR HD
1 iulie, ora 16:00 - locul 1 grupa B - locul 2 grupa A (Moscova, Lujniki) TVR 1, TVR HD
1 iulie, ora 20:00 - locul 1 grupa D - locul 2 grupa C (Novgorod) TVR 1, TVR HD
2 iulie, ora 16:00 - locul 1 grupa E - locul 2 grupa F (Samara)  TVR 1, TVR HD
2 iulie, ora 20:00 - locul 1 grupa G - locul 2 grupa H (Rostov-pe-Don) TVR 1, TVR HD
3 iulie, ora 16:00 - locul 1 grupa F - locul 2 grupa E (Sankt Petersburg) TVR 1, TVR HD
3 iulie, ora 20:00 - locul 1 grupa H - locul 2 grupa G (Moscova, Spartak) TVR 1, TVR HD


Sferturi de finală:
6 iulie, ora 16:00 - câștigătoarea meciului 1 din optimi - câștigătoarea meciului 2 din optimi (Novgorod) TVR 1, TVR HD 
6 iulie, ora 20:00 - câștigătoarea meciului 6 din optimi - câștigătoarea meciului 5 din optimi (Kazan) TVR 1, TVR HD
7 iulie, ora 16:00 - câștigătoarea meciului 8 din optimi - câștigătoarea meciului 7 din optimi (Samara) TVR 1, TVR HD
7 iulie, ora 20:00 - câștigătoarea meciului 3 din optimi - câștigătoarea meciului 4 din optimi (Soci) 


Semifinale:
10 iulie, ora 20:00 - câștigătoarea meciului 2 din sferturi - câștigătoarea meciului 1 din sferturi (Sankt Petersburg) TVR 1, TVR HD
11 iulie, ora 20:00 - câștigătoarea meciului 4 din sferturi - câștigătoarea meciului 3 din sferturi (Moscova/Lujniki) TVR 1, TVR HD


Locul 3:
14 iulie, ora 16:00 - echipa învinsă în semifinala 1 - echipa învinsă în semifinala 2 (Sankt Petersburg) TVR 1, TVR HD


Finala
15, iulie, ora 17:00 - câștigătoarea semifinalei 1 - câștigătoarea semifinalei 2 (Moscova/Lujniki) TVR 1, TVR HD

Loading...
Comenteaza